Xpeng G6 Long Range
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 296 / 218 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.115 kg |
| Længde | 476 cm |
| Bredde | 192 cm |
| Højde | 165 cm |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Moment | 440 nm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Batteristørrelse | 80,0 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 525 km
Batterikapacitet: 80,0 kWh
Energiforbrug: 179 (Wh/km)
Denne bil er reseveret.
Vi har flere forskellige varianter på vej hjem, ring for at høre mere!
🔧 Highlights
7 års fabriksgaranti fra 1. reg dato. (eller 160.000 km) samt 8 års garanti (eller 160.000 km) på batteri, drivlinje og BMS-enhed.
Alle varianter er udstyret med elektrisk svingbart træk godkendt til 1500 kg!
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: simon@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
349.900 kr.
-
Kilometer50
-
1. reg01/2026
-
Modelår2026
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk