VW Touran TDi 115 Comfortline DSG 7prs
| Farve | Sort |
| Type | MPV |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 115 / 85 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.360 kg |
| Længde | 453 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 166 cm |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 2 dec 2024 |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 800 kg |
Udstyrshighlights
• 7 Personers
• Træk - 1.500 kg på krogen
• 3 individuelle sæder i bag
• 3 Zonet klima
• Parkeringssensor for og bag
• Apple CarPlay /Android auto
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 3 individuelle sæder i bag, 7 personers, el-sidespejle m/varme, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, fuldaut. klima, 3 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
Kontakt os
Ring: 22 10 29 26
Mail: jc@bilgaardenhostrup.dk
Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
149.800 kr.
-
Kilometer180.000
-
Diesel26,2 km/l
-
1. reg12/2018
-
Modelår2019
-
Grøn afgift1.690 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk