VW Tiguan TDi 150 IQ.Drive DSG
| Farve | Grå |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 150 / 110 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.515 kg |
| Længde | 449 cm |
| Bredde | 184 cm |
| Højde | 163 cm |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Max påhæng | 2.000 kg |
| Sidst synet | 29 sep 2025 |
| Moment | 340 nm |
| Lasteevne | 675 kg |
automatgear, adaptiv fartpilot, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, læderrat, højdejust. førersæde, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, tagræling, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, auto hold, esp, 6 airbags, Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte,
Åbent alle hverdage 7.30-17.30
Lørdag og søndag 13-16
-
209.900 kr.
-
Kilometer164.000
-
Diesel22,4 km/l
-
1. reg10/2019
-
Modelår2020
-
Grøn afgift2.320 kr. pr. 6 måneder