VW Polo TSi 90 Comfortline BMT
VW Polo TSi 90 Comfortline BMT egenskaber
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 90 / 66 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.200 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.107 kg |
| Længde | 406 cm |
| Bredde | 168 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Max påhæng | 1.000 kg |
| Sidst synet | 7 nov 2024 |
| Moment | 160 nm |
| Lasteevne | 473 kg |
Beskrivelse
Bil nr.: 10266
Velkommen til Gærum Auto - din bilforhandler siden 1969 ✅
VW Polo 1,2 TSi 90 Comfortline 5 med flot service historik & tandrem skiftet ved km. 110.380 d. 07-09-2023!
Tidligere Dinitrol undervognsbehandlet
Sædevarme
Aircondition
Fartpilot
Træk
16" alufælge
Håndfrit til mobil
Musikstreaming via bluetooth,
bagagerumsdækken, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, tågelygter, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, aux tilslutning, dæktryksmåler, sd kortlæser, isofix, airbag, and, servo
Lev. nysynet
-
78.800 kr.
-
Kilometer144.000
-
Benzin21,3 km/l
-
1. reg11/2014
-
Modelår2015
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Gærum Auto ApS
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Del på Facebook