VW Golf VIII TDi 150 Style DSG
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 150 / 110 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.359 kg |
| Længde | 428 cm |
| Bredde | 179 cm |
| Højde | 146 cm |
| Tophastighed | 223 km/t |
| Max påhæng | 1.600 kg |
| Sidst synet | 1 maj 2025 |
| Moment | 360 nm |
| Lasteevne | 601 kg |
Super Lækker Golf med alt det rigtige udstyr!
✅ Adaptiv Fartpilot
✅ El indst. alcantara sportsæder m. memory & massage i føreside
✅ Fuld led forlygter m. fjernlysassistent
✅ Fuld service historik - Bilen er Nyserviceret.
✅ Svingbart træk 1600 kg
✅ Trådløs Apple Carplay/Android Auto
✅ Parkeringssensor for & bag m. bakkamera & park assist
Tilkøb en udvidet garanti og få ekstra tryghed med i købet. Når du handler brugt bil, kan uforudsete reparationer hurtigt blive dyre – men med en garanti er du bedre sikret mod de største overraskelser.
Vi samarbejder med Fragus, som er en af de førende udbydere af bilgarantier i Europa. Det betyder, at du får en professionel og gennemtestet løsning, hvor langt de fleste mekaniske og elektriske fejl er dækket – helt uden selvrisiko. Garantien gælder på godkendte værksteder og giver dig ro i maven, uanset hvor i landet du befinder dig.
Med en Fragus-garanti får du:
Dækning af de fleste uventede reparationer
Ingen selvrisiko
Landsdækkende værkstedsnetværk
Øget tryghed og bedre gensalgsværdi, kørecomputer, multifunktionsrat, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, digitalt cockpit, læderrat, 18" alufælge, træk, tågelygter, led kørelys, led baglygter, svingbart træk (manuel), automatgear, nøglefri tænding, udv. temp. måler, ratgearskifte, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, automatisk start/stop, varme i rat, adaptiv fartpilot, sædevarme, navigation, android auto, aux tilslutning, håndfrit til mobil, apple carplay, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for)
-
249.900 kr.
-
Kilometer116.000
-
Diesel25,7 km/l
-
1. reg05/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift1.690 kr. pr. 6 måneder