VW Golf VII TSi 140 Highline Variant DSG BMT
VW Golf VII TSi 140 Highline Variant DSG BMT egenskaber
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 140 / 103 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.400 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.368 kg |
| Længde | 456 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 26 mar 2024 |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 442 kg |
Beskrivelse
Bil nr.: 10244
Velkommen til Gærum Auto - din bilforhandler siden 1969 ✅
Velholdt VW Golf VII 1,4 TSi 140 Highline Variant DSG BMT 5d med flot servicehistorik & bemærk 140 hk.!
Tidligere undervognsbehandlet
Anhængertræk, aftageligt
Parkeringssensor for & bag
Fartpilot
2 zone klima
Automatgear
Multifunktionsrat
Bagagerumsdækken
Multifunktionsrat
Højdejust. forsæder
Splitbagsæde
El-klapbare sidespejle m/varme
Fjernb. centrallås
Udv. temp. måler
4x el-ruder
Isofix
Håndfrit til mobil
Musikstreaming via bluetooth
Bakkamera
Automatisk lys
17" alufælge
Lev nysynet.
-
99.800 kr.
-
Kilometer184.000
-
Benzin20 km/l
-
1. reg04/2014
-
Modelår2014
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Gærum Auto ApS
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Del på Facebook