VW Golf VII TSi 130 Comfortline DSG
VW Golf VII TSi 130 Comfortline DSG egenskaber
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 130 / 96 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.222 kg |
| Længde | 426 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 24 nov 2025 |
| Moment | 200 nm |
| Lasteevne | 588 kg |
Beskrivelse
Bil nr.: 10249
Velkommen til Gærum Auto - din bilforhandler siden 1969 ✅
Velholdt VW Golf VII 1,5 TSi 130 Comfortline DSG - PAVA undervognsbehandlet i 2019 samt flot service historik!
Aftageligt træk
Adaptiv fartpilot
Fjernb. centrallås
2 zone klima
Håndfrit til mobil
Musikstreaming via bluetooth
Regnsensor
Parkeringssensor bag & for
apple carplay
17" alufælge
splitbagsæde, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, sædevarme, 4x el-ruder, usb, aux tilslutning, isofix, automatisk lys, airbags, abs, servo.
Leveres nysynet
-
134.800 kr.
-
Kilometer147.000
-
Benzin20,8 km/l
-
1. reg11/2017
-
Modelår2018
-
Grøn afgift800 kr. pr. 6 måneder
Gærum Auto ApS
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Del på Facebook