VW Golf VII TSi 125 Edition 40 DSG BMT
VW Golf VII TSi 125 Edition 40 DSG BMT egenskaber
| Farve | Grå |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 125 / 92 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.400 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.249 kg |
| Længde | 426 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 204 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 18 aug 2025 |
| Moment | 200 nm |
| Lasteevne | 501 kg |
Beskrivelse
Bil nr.: 10263
Velholdt 1 ejers VW Golf VII 1,4 TSi 125 hk. med automatgear & flot servicehistorik!!
Automatgear
Multifunktionsrat
15" alufælge
2 zone klima
Håndfrit til mobil
Musikstreaming via bluetooth,
parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for)
højdejust. førersæde, splitbagsæde, , tågelygter, el-sidespejle m/varme, , fjernb. centrallås, sædevarme, udv. temp. måler, aut. nedbl. bakspejl, 4x el-ruder, cd/radio, sd kortlæser, aux tilslutning, regnsensor, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, auto hold
Synet d .18-08-2025 ved km 138.000 km - evt. leveret nysynet forhør venligst i salgsafdelingen.
-
117.800 kr.
-
Kilometer144.500
-
Benzin20 km/l
-
1. reg08/2015
-
Modelår2016
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Gærum Auto ApS
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Del på Facebook