VW Golf VII TSi 122 Comfortline DSG BMT
VW Golf VII TSi 122 Comfortline DSG BMT egenskaber
| Farve | Grå |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 122 / 90 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.400 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.249 kg |
| Længde | 426 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 15 apr 2024 |
| Moment | 200 nm |
| Lasteevne | 561 kg |
Beskrivelse
Bil nr: 10256
Velkommen til Gærum Auto - din bilforhandler siden 1969 ✅
Flot & velholdt VW Golf 1.4 TSi 122 CL med træk og automatgear!
Træk
Multifunktionsrat
Læderrat
Højdejust. forsæder
Splitbagsæde
El-sidespejle m/varme
Tågelygter
Automatgear
2 zone klima
Fjernb. centrallås
Fartpilot
Udv. temp. måler
Sædevarme
4x el-ruder
Parkeringssensor (bag)
Parkeringssensor (for)
Isofix
Automatisk lys
Cd/radio
Håndfrit til mobil
Musikstreaming via bluetooth
Aux tilslutning
Regnsensor
12 Vol
Leveres nysynet
-
118.800 kr.
-
Kilometer131.000
-
Benzin20 km/l
-
1. reg05/2014
-
Modelår2014
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Gærum Auto ApS
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Del på Facebook