VW Golf VII TSi 122 Comfortline BMT
VW Golf VII TSi 122 Comfortline BMT egenskaber
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 122 / 90 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.400 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.225 kg |
| Længde | 426 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 22 apr 2025 |
| Moment | 200 nm |
| Lasteevne | 585 kg |
Beskrivelse
bil nr.: 10260
Velkommen til Gærum Auto - din bilforhandler siden 1969 ✅
Golf VII 1,4 TSi 122 Comfortline BMT 5d med flot service historik & træk!
2 zone klima
Sædevarme
Læderrat
Højdejust. forsæder
Splitbagsæde
El-sidespejle m/varme
Fjernb. centrallås
Fartpilot
4x el-ruder
Isofix
Udv. temp. måler
Cd/radio
Aux tilslutning
Sd kortlæser
12 vol
Lev nysynet
-
84.800 kr.
-
Kilometer157.000
-
Benzin18,9 km/l
-
1. reg05/2013
-
Modelår2013
-
Grøn afgift880 kr. pr. 6 måneder
Gærum Auto ApS
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Del på Facebook