VW Golf VII TDi 115 Comfortline Variant DSG
| Farve | Sølv |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 115 / 85 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.395 kg |
| Længde | 457 cm |
| Bredde | 179 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 4 mar 2026 |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 545 kg |
🔧 Udstyrshighlights
• Aftageligt træk (Tilladt påhæng m/bremser 1.500 kg)
• Adaptiv fartpilot
• Multifunktionsrat i læder
• Sædevarme
• Android auto/Apple carplay
• Navigation
• Parkeringssensor (bag), Parkeringssensor (for)
Kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, delalcantaraindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, aftageligt træk, tagræling, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp.
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: theis@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
119.800 kr.
-
Kilometer201.000
-
Diesel25 km/l
-
1. reg03/2018
-
Modelår2018
-
Grøn afgift1.690 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk