VW Golf VII R DSG 4Motion BMT
VW Golf VII R DSG 4Motion BMT egenskaber
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 300 / 221 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 1.395 kg |
| Længde | 428 cm |
| Bredde | 179 cm |
| Højde | 144 cm |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Sidst synet | 21 mar 2025 |
| Moment | 380 nm |
| Lasteevne | 415 kg |
Beskrivelse
Pris kun 125.000 + moms og excl afgift
multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 18" alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), antispin, esp, auto hold
-
125.000 kr.
-
Kilometer142.000
-
Benzin14,5 km/l
-
1. reg01/2015
-
Modelår2015
-
Grøn afgift2.500 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook