VW Golf Sportsvan TDi 115 Allstar DSG BMT
VW Golf Sportsvan TDi 115 Allstar DSG BMT egenskaber
| Farve | Sølv |
| Type | MPV |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 115 / 85 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.438 kg |
| Længde | 434 cm |
| Bredde | 181 cm |
| Højde | 161 cm |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 30 aug 2024 |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 502 kg |
Beskrivelse
SUPER FIN GOLF VARIANT ST. CAR . BEMÆRK ER EN ALLSTAR MODEL 1,6 TDI BMT , SPRIT NYE SOMMERDÆK ,HAR TRÆK TIL 1500 KG, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, 17" alufælge, vinterhjul, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, tagræling, svingbart træk (manuel), automatgear, 3 zone klima, udv. temp. måler, varme i bagsæde, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, ratgearskifte, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, adaptiv undervogn, cd/radio, usb-c tilslutning, aux tilslutning, navigation, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), førerovervågning med advarsel, automatisk nødbremsesystem, dæktryksmåler, isofix
-
99.800 kr.
-
Kilometer226.000
-
Diesel24,4 km/l
-
1. reg04/2016
-
Modelår2016
-
Grøn afgift1.460 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook