VW Amarok V6 TDi 204 Comfortline aut. 4Motion
| Farve | Hvid |
| Døre | 4 |
| Gear | 8 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 150 |
| Cylindre | 6 |
| Ccm | 3.000 |
| Airbags | 4 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 2.105 kg |
| Længde | 525 cm |
| Bredde | 195 cm |
| Højde | 183 cm |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Max påhæng | 3.500 kg |
| Sidst synet | 14 aug 2025 |
| Moment | 500 nm |
| Lasteevne | 815 kg |
🟠Vi giver 1 års garanti på bilen, med mulighed for tilkøb af flere år🟠
🟠Vi hjælper gerne med erhvervsleasing på denne bil🟠
🟠 4 motion
🟠 Automatgear
🟠 P sensor
🟠 Applecarplay & android auto
🟠 Træk - op til 3500 kg
🟠Vi kan godt hjælpe med erhvervsleasing eller finansiering af bilen
Tilkøb en udvidet garanti og få ekstra tryghed med i købet. Når du handler brugt bil, kan uforudsete reparationer hurtigt blive dyre – men med en garanti er du bedre sikret mod de største overraskelser.
Vi samarbejder med Fragus, som er en af de førende udbydere af bilgarantier i Europa. Det betyder, at du får en professionel og gennemtestet løsning, hvor langt de fleste mekaniske og elektriske fejl er dækket – helt uden selvrisiko. Garantien gælder på godkendte værksteder og giver dig ro i maven, uanset hvor i landet du befinder dig.
● Automatisk nødbremsesystemkørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, læderrat, stofindtræk, alufælge, træk, automatgear, fuldaut. klima, fartpilot, el-ruder, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, dab radio, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, håndfrit til mobil, airbag, esp, automatisk lys, bakkamera, dæktryksmåler
-
169.900 kr.
-
Kilometer255.000
-
Diesel12,3 km/l
-
1. reg04/2019
-
Modelår2019
-
Grøn afgift6.140 kr. pr. 6 måneder