Volvo XC40 P8 ReCharge Twin Plus
| Farve | Rød |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 408 / 300 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 2.088 kg |
| Længde | 443 cm |
| Bredde | 190 cm |
| Højde | 165 cm |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Moment | 660 nm |
| Lasteevne | 562 kg |
| Batteristørrelse | 78,0 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 418 km
Batterikapacitet: 78,0 kWh
Energiforbrug: 238 (Wh/km)
🔧 Highlights
• Svingbart træk - 1.500 kg på krogen.
• Adaptiv fartpilot
• Varmepumpe
• Varme i rat/sæder
• Elektrisk bagklap
• Bakkamera
• Undervognsbehandlet inklusiv støjdæmpning
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, frunk, dab radio, navigation, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: jc@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
252.900 kr.
-
Kilometer59.000
-
1. reg08/2021
-
Modelår2022
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk