Volvo XC40 P6 ReCharge Plus
| Farve | Grå |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 231 / 170 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.938 kg |
| Længde | 443 cm |
| Bredde | 187 cm |
| Højde | 165 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 20 nov 2023 |
| Moment | 330 nm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Batteristørrelse | 70,0 kWh |
Super fin volvo XC40 med i Plus variant og i den farven Thunder.
Hightlights:
• Adaptiv fartpilot
• El-førersæde med memory
• Trådløs mobilopladning
• Originalt svingbart træk op til 1.500 kg
• El-bagklap
• Google baseret navigation
• Nøglefri betjening ( du skal blot have nøglen på dig )
Fuld udstyrsliste:
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, justerbar lændestøtte, bagagerumsdækken, stofindtræk, 19" alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle m/varme, svingbart træk (manuel) til 1500kg m/bremser og 750kg u/bremser, fuld led forlygter, tagræling, elektrisk kabinevarmer, adaptiv fartpilot med kø-assistent, nøglefri tænding, udv. temp. måler, varme i bagsæde, elektrisk parkeringsbremse, 4x el-ruder, fuldaut. klima, varme i rat, 2 zone klima, fjernb. centrallås, el betjent bagklap, app integration, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, fod betjent bagklap, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4512
Forbehold for tastefejl
-
239.800 kr.
-
Kilometer54.000
-
1. reg05/2022
-
Modelår2022