Volvo XC40 P6 ReCharge Core
| Farve | Sølv |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 231 / 170 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.938 kg |
| Længde | 443 cm |
| Bredde | 187 cm |
| Højde | 165 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Moment | 330 nm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Batteristørrelse | 70,0 kWh |
Til denne bil medfølger der 1 år fragus garanti på hele bilen - med mulighed for at købe op til 2 yderligere år.
Volvo batteri garanti 8 år / eller 160.000 km fra ny.
Fremhævet udstyr på bilen:
✨ Fartpilot
✨ Navigation
✨ Bakkamera
✨ Parkeringssensor for/bag
✨ Vejskiltegenkendelse
✨ LED forlygter
✨ LED baglygter
✨ Fjernlysassistent
🔋 Tekniske data:
70 kWh batteri
400 km rækkevidde (WLTP)
📞Undgå at køre forgæves. Ring inden da bilen kan være solgt📞
, kørecomputer, digitalt cockpit, højdejust. forsæder, læderrat, stofindtræk, fuld led forlygter, automatgear, nøglefri tænding, udv. temp. måler, fartpilot, fjernb. centrallås, fuldaut. klima, nøglefri adgang, aux tilslutning, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, esp, skiltegenkendelse, dæktryksmåler, antispin, 19" alufælge
-
199.900 kr.
-
Kilometer36.000
-
1. reg11/2022
-
Modelår2022