Tesla Model 3 Long Range AWD
| Farve | Grå-Koks |
| Type | Sedan |
| Døre | 4 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 462 / 340 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 1.847 kg |
| Længde | 469 cm |
| Bredde | 185 cm |
| Højde | 144 cm |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Max påhæng | 910 kg |
| Sidst synet | 9 maj 2025 |
| Lasteevne | 333 kg |
| Batteristørrelse | 75,0 kWh |
🟠 Denne bil har Enhanced Autopilot
🟠 Garanti på batteri 8 år eller 160.000 km
🟠 Sort læderkabine
🟠 Klima, Navigation, glastag og meget mere!
✔ Mulighed for finansiering – også uden udbetaling
✔ Vi tager gerne din bil i bytte
✔ Mulighed for at tegne en ejerskifteforsikring på bilen
kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, kunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, led kørelys, glastag, fuld led forlygter, automatgear, centrallås, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, frunk, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, sædevarme, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, navigation, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, esp, airbag
-
149.900 kr.
-
Kilometer129.900
-
El69 km/l
-
1. reg04/2019
-
Modelår2019
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder