Skoda Enyaq iV Premium Coupé
| Farve | Hvid |
| Type | Coupé |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 286 / 210 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.145 kg |
| Længde | 466 cm |
| Bredde | 188 cm |
| Højde | 162 cm |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Max påhæng | 1.000 kg |
| Moment | 545 nm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Batteristørrelse | 77,0 kWh |
Super fin enyaq 85 i farven Moon white.
Highlights:
• Lounge interiørpakke
• Premium pakke
• Neptune 20" alufælge
• Glastag
• Travel Assist
• Trådløs CarPlay
• El-bagklap
• El-indstilleligt førersæde m. memory
• Anhængertræk (op til 1.200 kg – kan tilkøbes)
Fuld udstyrsliste:
kørecomputer, multifunktionsrat, delkunstlæderindtræk, el indst. førersæde m. memory, digitalt cockpit, læderrat, justerbar lændestøtte, ambiente belysning, bagagerumsdækken, el-justerbar lændestøtte, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, glastag, led kørelys, led baglygter, matrix led forlygter, mørktonede ruder i bag, 3 zone klima, integrerede rullegardiner, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk forvarmning af batteri, fuldaut. klima, varme i rat, fjernb. centrallås, el betjent bagklap, app integration, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, fod betjent bagklap, trådløs mobilopladning, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 1000kg ( kan vejes op til 1200kg ) og 750 kg u/bremser KAN TILKØBES.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4304
Forbehold for tastefejl
-
369.800 kr.
-
Kilometer86
-
1. reg10/2025
-
Modelår2026