Skoda Enyaq iV Loft
| Farve | Hvid |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 150 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.042 kg |
| Længde | 465 cm |
| Bredde | 188 cm |
| Højde | 162 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.000 kg |
| Moment | 310 nm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Batteristørrelse | 77,0 kWh |
Skoda Enyaq 80 iV Loft
✅ Highlights
• Crystal Face front
• Headup Display
• El-soltag
• Matrix LED lygter
• Svingbart træk
• Nøglefri adgang
• El/Fod betjent bagklap
• Varmepumpe
• Fuldaut. 3 zone klima
• Varme i rat
• Aut. lys og fjernlys
• Adaptiv fartpilot
• Blindvinkel assistent
• Skiltegenkendelse
• Navigation
• El-sæder m. memory og massage
WLTP
• Elektrisk rækkevidde: 531km.
• AC ladning: 11kW.
• DC ladning: 143kW (max).
• Batteristørrelse: 77kWh.
• Vi udfører en batteritest af højvoltsbatteriet (SOH) på alle de elbiler vi sælger.
Ring for besigtigelse
Vi har både afdeling på Ellehammersvej 25 Vadum og Thistedvej 60 Nørresundby.
Vi fremviser også gerne bilen både lørdag og søndag efter nærmere aftale på telefon 98272000.
Finansiering
Vi finansierer bilen både med og uden udbetaling – Kontakt os for et uforpligtende tilbud.
⚙️ Fragus Garanti – Danmarks absolut bedste dækning med frit værkstedsvalg.
12 mdr kun kr. 4.900,-
24 mdr kun kr. 6.900,-
36 mdr kun kr. 9.400,-
48 mdr kun kr. 11.900,-
MAX VARIGHED: Indtil bilen fylder 10 år eller har kørt i alt 200.000 km (det der kommer først).
Byttebil
Vi tager også din bil i bytte - uanset alder og stand.
Levering
Levering til din adresse med autotransport: Jylland kr. 1.495,- Sjælland/Brofaste øer kr. 1.995,-
Evt. byttebil tages med retur af transportselskabet.
98272000
www.pjautovadum.dk
salg@pjautovadum.dk
ÅBNINGSTIDER: Man - Fre 07.30-17.00 – Weekenden efter aftale.
Udstyr:
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, el indst. forsæder m. memory, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, massage i førersæde, splitbagsæde, ambiente belysning, alufælge, el-soltag, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, matrix led forlygter, led baglygter, dynamisk blinklys i bag, tagræling, svingbart træk (manuel), automatgear, varme i rat, aircondition, fuldaut. 3 zone klima, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, headup display, trådløs mobilopladning, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, internet, usb-c tilslutning, semi-automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, esp, antispin, city steering, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, automatisk nødassistent, varmepumpe, automatisk forvarmning af batteri
-
259.900 kr.
-
Kilometer64.500
-
1. reg09/2022
-
Modelår2022