Skoda Enyaq iV Loft
| Farve | Blå |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 150 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.042 kg |
| Længde | 465 cm |
| Bredde | 188 cm |
| Højde | 162 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.000 kg |
| Moment | 310 nm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Batteristørrelse | 77,0 kWh |
Velkørende Enyaq 80 med MATRIX lygter, kan kobles op med app til bl.a forvarmning af kabine. bilen har også trådcarplay.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, delkunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, digitalt cockpit, læderrat, ambiente belysning, bagagerumsdækken, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, tagræling, fuld led forlygter, matrix led forlygter, 2 zone klima, varme i rat, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, *adaptiv fartpilot med kø-assistent* ( Læs fritekst ! ), udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, app integration, aut. nedbl. bakspejl, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, , adaptiv fartpilot, usb-c tilslutning, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, esp, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, førerovervågning med advarsel, automatisk lys, isofix, skiltegenkendelse, dæktryksmåler, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 1000kg ( kan vejes op til 1200kg ) m/bremser og 750 kg u/bremser kan tilkøbes.
Vi tilbyder brugtvognsattest ved bilkøb samt mulighed for levering i hele Danmark.
Billig finansiering - også uden udbetaling via bl.a. Santander Bank og Accept auto.
Vores kampagnetilbud på finansiering er ofte billigere end bankernes.
Se mere på www.hbg.dk eller få en prøvetur i bilhuset: Teknologiparken 2, 9440 Aabybro.
Åbent alle hverdage kl. 10:00 - 17:00 og Søndag kl. 12:00 - 16:00.
Mikkel: mobil/sms 60 16 02 54
Mail: salg@hbg.dk
Vognnr : 4078
Forbehold for tastefejl.
-
229.800 kr.
-
Kilometer80.821
-
1. reg05/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder