Skoda Citigo-e iV
| Farve | Sølv |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 83 / 61 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.235 kg |
| Længde | 360 cm |
| Bredde | 165 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 130 km/t |
| Moment | 212 nm |
| Lasteevne | 295 kg |
| Batteristørrelse | 32,3 kWh |
Super velkørende Citigo-e , bemærk med både Sædevarme, fartpilot, DC lader stik og parkeringssensor bag. Fremtræder generelt i pæn stand.
kørecomputer, læderrat, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, led kørelys, udv. temp. måler, fartpilot, fjernb. centrallås, app integration, fuldaut. klima, sædevarme, musikstreaming via bluetooth, dab+ radio, håndfrit til mobil, træthedsregistrering, esp, parkeringssensor (bag), automatisk lys, isofix
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4268
Forbehold for tastefejl
-
89.800 kr.
-
Kilometer85.762
-
El78,4 km/l
-
1. reg12/2020
-
Modelår2020
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder