Skoda Citigo 60 Elegance GreenTec
Skoda Citigo 60 Elegance GreenTec egenskaber
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 60 / 44 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.000 |
| Airbags | 4 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 940 kg |
| Længde | 356 cm |
| Bredde | 165 cm |
| Højde | 149 cm |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Sidst synet | 11 jun 2024 |
| Moment | 95 nm |
| Lasteevne | 350 kg |
Beskrivelse
kørecomputer, alufælge, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, fartpilot, el-ruder, navigation, airbag, isofix,
Meget Velholdt, Inderskærm bag fra ny ,undervognsbehandlet fra ny, el-sidespejle m/varme, parkeringssensor (bag), sædevarme, tågelygter, esp, 8 airbags
-
59.900 kr.
-
Kilometer96.000
-
Benzin24,4 km/l
-
1. reg07/2014
-
Modelår2014
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Poulstrup Autoværksted A/S
Hovedgaden 70, Poulstrup
9760 Vrå
CVR : 25466179
98988107
info@poulstrupauto.dk
Hovedgaden 70, Poulstrup
9760 Vrå
CVR : 25466179
98988107
info@poulstrupauto.dk
Del på Facebook