Skoda Citigo 60 Ambition GreenTec
Skoda Citigo 60 Ambition GreenTec egenskaber
| Farve | Rød |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 60 / 44 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.000 |
| Airbags | 4 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 940 kg |
| Længde | 356 cm |
| Bredde | 165 cm |
| Højde | 149 cm |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Max påhæng | 750 kg |
| Sidst synet | 15 sep 2025 |
| Moment | 95 nm |
| Lasteevne | 350 kg |
Beskrivelse
Bil nr.: 10259
Velkommen til Gærum Auto - din bilforhandler siden 1969 ✅
Flot 1 ejers Skoda Citigo 1,0 60 Ambition 5d med anhængertræk godkendt til cykelanhænger!
Træk
Aircondition
Fjernb. centrallås
Sædevarme
Udv. temp. måler
El-ruder
Højdejust. førersæde
Splitbagsæde
El-sidespejle m/varme
Cd/radio
Aux tilslutning
Isofix
12 vol
Synet d. 15-09-2025 ved km. 132.000
navigation, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil
-
63.800 kr.
-
Kilometer137.000
-
Benzin24,4 km/l
-
1. reg09/2015
-
Modelår2016
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Gærum Auto ApS
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Del på Facebook