Skoda Citigo 60 Ambition GreenTec
Skoda Citigo 60 Ambition GreenTec egenskaber
| Farve | Sølv |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 60 / 44 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.000 |
| Airbags | 4 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 940 kg |
| Længde | 356 cm |
| Bredde | 165 cm |
| Højde | 149 cm |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Sidst synet | 11 nov 2025 |
| Moment | 95 nm |
| Lasteevne | 350 kg |
Beskrivelse
bil nr.: 10269
Flot & Velholdt 1 ejers Skoda Citigo 1,0 60 Ambition - Dinitrol undervognsbehandlet fra ny & flot service historik!
Fartpilot
Multifunktionsrat
Sædevarme
Aircondition
Håndfrit til mobil
Musikstreaming via bluetooth
Dinitrol undervognsbehandlet
højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fjernb. centrallås, el-ruder, sd kortlæser, aux tilslutning, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, abs, abs, servo.
Synet d. 11-11-2025 ved km. 130.000 km. - evt. leveres nysynet forhør venligst nærmere i salgsafdelingen.
-
77.800 kr.
-
Kilometer134.500
-
Benzin24,4 km/l
-
1. reg10/2017
-
Modelår2018
-
Grøn afgift760 kr. pr. 6 måneder
Gærum Auto ApS
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Del på Facebook