Skoda Citigo 1,0 MPI Family 60HK 5d
Skoda Citigo 1,0 MPI Family 60HK 5d egenskaber
| Farve | Sort |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 60 / 44 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.000 |
| Airbags | 4 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 992 kg |
| Længde | 3.563 cm |
| Bredde | 1.641 cm |
| Højde | 1.485 cm |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Sidst synet | 17 sep 2024 |
| Moment | 95 nm |
| Lasteevne | 338 kg |
Beskrivelse
Fartpilot, Aircondition, AUX stik, Elruder for, El-spejle med varme, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Radio, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, USB stik, Hvide blinklys, Indfarvede kofangere, Tonede ruder, Bagagerumsdækken, Højdejusterbart førersæde, Kopholder, Stofindtræk, ABS, Airbag, ESP, Isofix, Startspærre, Ikke ryger, Service overholdt
-
89.900 kr.
-
Kilometer87.000
-
Benzin23,3 km/l
-
1. reg09/2018
-
Modelår2019
-
Grøn afgift1.520 kr. pr. år
Del på Facebook