Skoda Citigo 1,0 MPI Ambition 60HK 5d
Skoda Citigo 1,0 MPI Ambition 60HK 5d egenskaber
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 60 / 44 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.000 |
| Airbags | 4 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 940 kg |
| Længde | 3.563 cm |
| Bredde | 1.641 cm |
| Højde | 1.485 cm |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Sidst synet | 24 jan 2025 |
| Moment | 95 nm |
| Lasteevne | 350 kg |
Beskrivelse
Fartpilot, Aircondition, AUX stik, CD / radio, Elruder for, Fjernbetjent centrallås, Servo, Sportssæder, Sædevarme for, Alufælge, Indfarvede kofangere, Tonede ruder, Tågelygter, Bagagerumsdækken, Højdejusterbart førersæde, Justerbart rat, Stofindtræk, ABS, Airbag, ESP, Startspærre, Ikke ryger, Service overholdt
-
49.900 kr.
-
Kilometer245.000
-
Benzin24,4 km/l
-
1. reg10/2013
-
Modelår2014
-
Grøn afgift920 kr. pr. år
Del på Facebook