Seat Mii Electric+
| Farve | Rød |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 83 / 61 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.235 kg |
| Længde | 356 cm |
| Bredde | 165 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 130 km/t |
| Moment | 212 nm |
| Lasteevne | 295 kg |
| Batteristørrelse | 32,3 kWh |
Super fin Seat Electric - bemærk med den den opgraderede lidt pænere kabine end den standarde. Bilen er med DC ( hurtiglader ) og bla også varme i forrude og mulighed for opkobling med app så bilen kan forvarmes eller nedkøles fra mobilen.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, bagagerumsdækken, stofindtræk, el-sidespejle m/varme, fuldaut. klima, elektrisk kabinevarmer, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, esp, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, vognbaneassistent, varme i forrude, Fartpilot kan tilkøbes.
Vi tilbyder brugtvognsattest ved bilkøb samt mulighed for levering i hele Danmark.
Billig finansiering - også uden udbetaling via bl.a. Santander Bank og Accept auto.
Vores kampagnetilbud på finansiering er ofte billigere end bankernes.
Se mere på www.hbg.dk eller få en prøvetur i bilhuset: Teknologiparken 2, 9440 Aabybro.
Åbent alle hverdage kl. 10:00 - 17:00 og Søndag kl. 12:00 - 16:00.
Mikkel: mobil/sms 60 16 02 54
Mail: salg@hbg.dk
Vognnr : 4072
Forbehold for tastefejl.
-
99.800 kr.
-
Kilometer52.000
-
El76,1 km/l
-
1. reg06/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder