Renault Mégane IV TCe 130 Zen Sport Tourer
| Farve | Hvid |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 130 / 96 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.200 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.268 kg |
| Længde | 463 cm |
| Bredde | 181 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Max påhæng | 1.700 kg |
| Sidst synet | 3 dec 2024 |
| Moment | 205 nm |
| Lasteevne | 601 kg |
🚘 Renault Megane IV 1,2 TCe 130 Zen Sport Tourer 5d 🚘
✅ Highlights
• Navigation
• Vognbaneassistent
• El-klapbare sidespejle
• Fuld aut. 2-zone klima
• P-sensor for+bag
• Aut. lys og fjernlysassistent
🚘 Ring for besigtigelse
Vi har både afdeling på Ellehammersvej 25 Vadum og Thistedvej 60 Nørresundby.
Vi fremviser også gerne bilen både lørdag og søndag efter nærmere aftale på telefon 98272000.
💵 Finansiering
Vi finansierer bilen både med og uden udbetaling – Kontakt os for et uforpligtende tilbud.
⚙️ Fragus Garanti – Danmarks absolut bedste dækning med frit værkstedsvalg.
12 mdr kun kr. 3.900,-
24 mdr kun kr. 6.700,-
36 mdr kun kr. 8.900,-
48 mdr kun kr. 10.900,-
MAX VARIGHED: Indtil bilen fylder 20 år eller har kørt i alt 250.000 km (det der kommer først).
🚗 Byttebil
Vi tager også din bil i bytte - uanset alder og stand.
🟢 Levering
Levering til din adresse med autotransport: Jylland kr. 1.495,- Sjælland/Brofaste øer kr. 1.995,-
Evt. byttebil tages med retur af transportselskabet.
📱98272000
💻 www.pjautovadum.dk
📧 salg@pjautovadum.dk
🕓 ÅBNINGSTIDER: Man – Fre 07.30-17.00 – Weekenden efter aftale.
Udstyr:
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, justerbar lændestøtte, alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, tagræling, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, esp, antispin, vognbaneassistent
-
94.900 kr.
-
Kilometer112.000
-
Benzin18,9 km/l
-
1. reg07/2018
-
Modelår2018
-
Grøn afgift1.220 kr. pr. 6 måneder