Renault Clio III 16V Advantage
| Farve | Beige |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 75 / 55 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.200 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.165 kg |
| Længde | 403 cm |
| Bredde | 171 cm |
| Højde | 149 cm |
| Tophastighed | 167 km/t |
| Max påhæng | 920 kg |
| Sidst synet | 25 sep 2024 |
| Moment | 105 nm |
| Lasteevne | 415 kg |
Utrolig flot og yderst velholdt Renault Clio 1,2 16V med 75 hk fra 2010 – en bil der virkelig skiller sig ud i sin stand og skal opleves. Her får du en driftssikker og økonomisk bil, som er passet særdeles godt på. Bilen er nysynet 30-04-2026, tandrem er tidligere udskiftet ved 138.500 km og den fremstår i en stand langt over normalen for årgangen – et oplagt valg for dig der vil have tryghed og kvalitet til en skarp pris.
Airc., fjernb. c.lås, infocenter, startspærre, højdejust. forsæde, radio, isofix, bagagerumsdækken, kopholder, stofindtræk, tågelygter, 4 airbags, ABS, ESP, servo, indfarvede kofangere, tonede ruder, ikke ryger, træk (535/920 kg), tidligere undervognsbehandlet.
+ meget mere husk vi står 14 medarbejdere klar til at yde en 100% betjening, vi elsker glade kunder, vi har været her i aabybro i 40 år, vi har auto og skadescenter, samt bilhandel og dækcenter, se alle vores biler på www.kurts-auto.dk, husk vi har danmarks bedste garanti og financering., flot flot bil, vi er nummerplade operatør så bilen kan normalt komme med hjem med det samme.vi har åben hverdage 7-17, lørdag efter aftale og søndag 11-15 derud over ring til kurt på 60215312 eller 98244010 er altid klar til en handel
-
36.900 kr.
-
Kilometer226.000
-
Benzin16,9 km/l
-
1. reg06/2010
-
Modelår2010
-
Grøn afgift1.290 kr. pr. 6 måneder
Industrivej 15-17
9440 Aabybro
CVR : 16051179
98244010
60215312
info@kurts-auto.dk