Polestar 4 Long Range
| Farve | Hvid |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 272 / 200 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.305 kg |
| Længde | 484 cm |
| Bredde | 201 cm |
| Højde | 154 cm |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Moment | 343 nm |
| Lasteevne | 380 kg |
| Batteristørrelse | 94,0 kWh |
Top fed Polestar 4 i den flotte Snowwhite farve. Fantastisk langtursvogn hvor kvalitetsfornemmelsen bare er i top.
Highlights:
• Pluspakke
• Pro pakke (optik & design)
Indeholder bla:
• 21" alufælge
• Stribede seler
• El-justerbare bagsæder (ryglæn)
• Harman/Kardon lydanlæg
• PIXEL LED-lygter
• Opgraderede sæder (skydbar lårstøtte m.m.)
• Proximity Key system
• Unik ambientebelysning ( se sidste foto )
Fuld udstyrsliste:
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, el indst. forsæder, justerbar lændestøtte, ambiente belysning, 21" alufælge, glastag, kurvelys, led kørelys, led baglygter, matrix led forlygter, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, 3 zone klima, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, varme i bagsæde, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk forvarmning af batteri, fuldaut. klima, varme i rat, fjernb. centrallås, el betjent bagklap, app integration, headup display, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, fod betjent bagklap, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 1500kg m/bremser og 750kg u/bremser kan tilkøbes.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4358
Forbehold for tastefejl
-
354.800 kr.
-
Kilometer18.959
-
1. reg09/2024
-
Modelår2024
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder