Polestar 4 Long Range
| Farve | Grå |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 272 / 200 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.305 kg |
| Længde | 484 cm |
| Bredde | 201 cm |
| Højde | 154 cm |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Moment | 343 nm |
| Lasteevne | 380 kg |
| Batteristørrelse | 94,0 kWh |
Super flot Polestar 4 i farven ´ Storm ´ Bilen er med PLUS pakke og Pilot pakke, som bl.a indeholder pilotassist med baneskifte, harman/kardon lydanlæg, el-bagsæder samt varme i bagsædernes yderpladser, forsæder med skydbar lårstøtte, Pixel LED ( Matrix ) lygter og meget, meget mere - Fantastisk køremaskine.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, el indst. forsæder, ambiente belysning, el-justerbar lændestøtte, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, kurvelys, led kørelys, led baglygter, glastag, fuld led forlygter, matrix led forlygter, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, varme i bagsæde, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk forvarmning af batteri, fuldaut. klima, varme i rat, 3 zone klima, fjernb. centrallås, el betjent bagklap, app integration, headup display, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, fod betjent bagklap, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 1500kg m/bremser og 750kg u/bremser kan tilkøbes.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4357
Forbehold for tastefejl
-
369.800 kr.
-
Kilometer31.376
-
1. reg01/2025
-
Modelår2024
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder