Polestar 2 Long Range
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 231 / 170 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 2.069 kg |
| Længde | 461 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Moment | 330 nm |
| Lasteevne | 421 kg |
| Batteristørrelse | 78,0 kWh |
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, internet, usb-c tilslutning, bakkamera, 360° kamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, esp, antispin, city steering, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, auto hold, automatisk nødassistent
-
229.900 kr.
-
Kilometer20.000
-
1. reg06/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder