Polestar 2 Long Range
| Farve | Grå |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 299 / 220 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.910 kg |
| Længde | 461 cm |
| Bredde | 186 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Moment | 490 nm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Batteristørrelse | 78,0 kWh |
Super fin Polestar 2 - Model år 2025, med Pilot, plus og klima pakke i den flotte ´ Storm ´ Grå metalfarve.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, el indst. forsæder, ambiente belysning, el-justerbar lændestøtte, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, glastag, led kørelys, led baglygter, fuld led forlygter, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, varme i bagsæde, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk forvarmning af batteri, fuldaut. klima, varme i rat, fjernb. centrallås, el betjent bagklap, app integration, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 1500kg m/bremser og 750kg u/bremser kan tilkøbes.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4351
Forbehold for tastefejl
-
329.800 kr.
-
Kilometer9.446
-
1. reg02/2025
-
Modelår2025
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder