Polestar 2 Long Range AWD
| Farve | Blå |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 421 / 310 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 2.010 kg |
| Længde | 461 cm |
| Bredde | 186 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Moment | 740 nm |
| Lasteevne | 590 kg |
| Batteristørrelse | 78,0 kWh |
Super fed Polestar 2 Long range AWD i farven Midnight.
Plus- & Pilotpakke Som bla indeholder:
• Harman/Kardon lydanlæg
• Pixel LED (Matrix) lygter
• Varme i bagsæder
• Pilot Assist
• Opgraderede sæder
• Opgraderet interiørdekor m.m.
• Kun kørt 19 km ved ankomst (praktisk talt som ny)
Derudover:
• Digital nøgle
• App-opkobling (bl.a. forvarmning af kabine)
• El-bagklap
• Nøglefri betjening
• Fuld LED-belysning
• 360° kamera
Fuld udstyrsliste:
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, el komfortsæder, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, el indst. forsæder, ambiente belysning, bagagerumsdækken, el indst. førersæde m. memory, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, glastag, led kørelys, led baglygter, fuld led forlygter, matrix led forlygter, mørktonede ruder i bag, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, varme i bagsæde, 4x el-ruder, frunk, automatisk forvarmning af batteri, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, app integration, el betjent bagklap, varme i rat, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, varmepumpe, sædevarme, trådløs mobilopladning, fod betjent bagklap, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, 360° kamera, førerovervågning med advarsel, parkeringssensor (bag), automatisk lys, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 1500kg m/bremser og 750kg u/bremser kan tilkøbes.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4248
Forbehold for tastefejl
-
339.800 kr.
-
Kilometer19
-
1. reg06/2025
-
Modelår2024
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder