Peugeot e-5008 GT 7prs
| Farve | Sølv |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 210 / 154 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 2.193 kg |
| Længde | 479 cm |
| Bredde | 190 cm |
| Højde | 169 cm |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Max påhæng | 1.000 kg |
| Moment | 345 nm |
| Lasteevne | 707 kg |
| Batteristørrelse | 73,0 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 497 km
Batterikapacitet: 73,0 kWh
Energiforbrug: 179 (Wh/km)
🔧 Udstyrshighlights
• Adaptiv fartpilot
• Skiltgenkendelse
• El betjent bagklap
• Sædevarme & varme i bagsæde
• El indst. førersæde m. memory
• Massage i begge forsæder
• Vognbaneassistent
• Bakkamera & 360° kamera
• Apple Carplay / Android Auto
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, massage i forsæder, splitbagsæde, 7 personers, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, automatgear, varme i rat, 3 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: jc@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
319.800 kr.
-
Kilometer22.000
-
1. reg02/2025
-
Modelår2025
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk