Peugeot 5008 BlueHDi 130 Allure EAT8 7prs
| Farve | Rød |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Gear | 8 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 130 / 96 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.616 kg |
| Længde | 464 cm |
| Bredde | 191 cm |
| Højde | 165 cm |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Sidst synet | 21 aug 2024 |
| Moment | 300 nm |
| Lasteevne | 584 kg |
automatgear, 7 personers, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), el betjent bagklap, digitalt cockpit, alufælge, højdejust. førersæde, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, usb-a tilslutning, regnsensor, isofix, 6 airbags, esp, Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte,
Åbent alle hverdage 7.30-17.30
Lørdag og søndag 13-16
-
194.900 kr.
-
Kilometer140.000
-
Diesel28,9 km/l
-
1. reg10/2020
-
Modelår2020
-
Grøn afgift1.220 kr. pr. 6 måneder