Peugeot 5008 BlueHDi 120 Allure 7prs
Peugeot 5008 BlueHDi 120 Allure 7prs egenskaber
| Farve | Grå |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 120 / 88 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.579 kg |
| Længde | 464 cm |
| Bredde | 191 cm |
| Højde | 165 cm |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Sidst synet | 31 jan 2024 |
| Moment | 300 nm |
| Lasteevne | 611 kg |
Beskrivelse
7 personers, digitalt cockpit, læderrat, kørecomputer, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, træk, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, usb-a tilslutning, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), isofix, 6 airbags, Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte,
Åbent alle hverdage 7.30-17.30
Lørdag og søndag 13-16
-
149.900 kr.
-
Kilometer177.000
-
Diesel25 km/l
-
1. reg03/2018
-
Modelår2017
-
Grøn afgift1.690 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook