Peugeot 308 BlueHDi 130 Selection Sky SW
Peugeot 308 BlueHDi 130 Selection Sky SW egenskaber
| Farve | Grå |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 130 / 96 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.275 kg |
| Længde | 459 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 147 cm |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Sidst synet | 7 feb 2025 |
| Moment | 300 nm |
| Lasteevne | 595 kg |
Beskrivelse
adaptiv fartpilot, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, apple carplay, android auto, håndfrit til mobil, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), elektrisk parkeringsbremse, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, alufælge, tågelygter, 2 zone klima, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, isofix, 6 airbags, mørktonede ruder i bag, træk, Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte,
Åbent alle hverdage 7.30-17.30
Lørdag og søndag 13-16
-
99.900 kr.
-
Kilometer125.000
-
Diesel30,6 km/l
-
1. reg01/2019
-
Modelår2019
-
Grøn afgift1.220 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook