Peugeot 308 BlueHDi 130 Allure Pack SW
Peugeot 308 BlueHDi 130 Allure Pack SW egenskaber
| Farve | Blå |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 130 / 96 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.357 kg |
| Længde | 464 cm |
| Bredde | 185 cm |
| Højde | 144 cm |
| Tophastighed | 207 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 21 feb 2025 |
| Moment | 300 nm |
| Lasteevne | 523 kg |
Beskrivelse
360° kamera, bakkamera, apple carplay, android auto, adaptiv fartpilot, træk, digitalt cockpit, læderrat, højdejust. førersæde, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, sædevarme, 4x el-ruder, udv. temp. måler, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, regnsensor, isofix, 6 airbags, esp, Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte,
Åbent alle hverdage 7.30-17.30
Lørdag og søndag 13-16
-
134.900 kr.
-
Kilometer95.000
-
Diesel25,7 km/l
-
1. reg03/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift1.690 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook