Peugeot 208 BlueHDi 100 Active+
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 100 / 74 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.065 kg |
| Længde | 406 cm |
| Bredde | 175 cm |
| Højde | 143 cm |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Max påhæng | 1.150 kg |
| Sidst synet | 20 okt 2025 |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 580 kg |
!!!!!! SUPER ØKONOMISK OG VELKØRENDE !!!!!!
FOR YDERLIGERE INFO, RING DA PÅ TLF.NR. 98963244 TAK.......
NU UDBYDES DENNE REGULÆRE " SPAREGRIS " TIL SALG.........
AF GODT UDSTYR KAN NÆVNES:
2 zone klima, kørecomputer, infocenter, multifunktionsrat, læderrat, el-ruder for, el-sidespejle m/varme, el-forlygtejustering, fjernb. centrallås, fartpilot, automatisk start/stop, dæktryksmåler, udv. temp. måler, højdejust. førersæde, splitbagsæde, isofix, sædevarme, stofindtræk, radio, apple carplay, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, ALT indfarvet, mørktonede ruder i bag, automatisk lys, led kørelys, 6 airbags, antispin, esp osv.........
BEMÆRK:
1 EJERS......
ALLE SERVICE OVERHOLDT 100% HOS PEUGEOT.......
KØRER OP TIL 34,4 KM.PR.L
POPULÆR OG VELPRØVET " MINIBIL ".....SUPER ØKONOMISK......
KOM OG KIG, ELLER RING ENDELIG FOR YDERLIGERE INFO........PS. MAILS BESVARES IKKE......OBS. Se flere fine biler på wwwilbroauto.dk TIL DEN HELT RIGTIGE PRIS, TØR DU LA` VÆR ?.........
-
74.900 kr.
-
Kilometer98.000
-
Diesel33,3 km/l
-
1. reg11/2019
-
Modelår2019
-
Grøn afgift760 kr. pr. 6 måneder