Peugeot 208 1,6 BlueHDi Allure Sky 100HK 5d
Peugeot 208 1,6 BlueHDi Allure Sky 100HK 5d egenskaber
| Farve | Sort |
| Type | Hatchback |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | / |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Længde | 3.962 cm |
| Bredde | 1.739 cm |
| Højde | 1.460 cm |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Max påhæng | 520 kg |
| Sidst synet | 9 mar 2026 |
Beskrivelse
7" Touchskærm, Apple CarPlay, Android Auto, Bakkamera, Bluetooth, El-spejle med varme, Elruder for/bag, Fartpilot, Fartbegrænser, Klimaanlæg, Multifunktionsrat, Parkeringssensor bag, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, 16" Alufælge, Anhængertræk, Tågelygter, Glastag, Kopholder, Justerbart rat, ABS, Airbag, Dæktrykssensor, ESP, Lyssensor, Alle service overholdt hos aut., Diesel partikelfilter, Nysynet, tidligere undervognsbehandlet
Brugtbil
-
74.900 kr.
-
Kilometer121.000
-
Diesel33,3 km/l
-
1. reg03/2018
-
Modelår2018
-
Grøn afgift1.520 kr. pr. år
Del på Facebook