Peugeot 208 1,2 VTi Allure 82HK 5d
Peugeot 208 1,2 VTi Allure 82HK 5d egenskaber
| Farve | Sort |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | / |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.200 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Længde | 3.962 cm |
| Bredde | 1.739 cm |
| Højde | 1.460 cm |
| Tophastighed | 178 km/t |
| Max påhæng | 1.150 kg |
| Sidst synet | 8 okt 2025 |
Beskrivelse
12V udtag, Bluetooth, El-foldbare spejle m. varme, Elruder for/bag, Fartpilot, Klimaanlæg 2-zoner, Navigation, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, 16" Alufælge, Multijusterbart rat, Læderrat, ABS, Airbag, ESP, Lyssensor, Mørktonede ruder bag
Brugtbil
-
49.800 kr.
-
Kilometer197.000
-
Benzin23,3 km/l
-
1. reg02/2016
-
Modelår2016
-
Grøn afgift920 kr. pr. år
Del på Facebook