Peugeot 2008 e-THP 110 Active
| Farve | Grå |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 110 / 81 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.200 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.275 kg |
| Længde | 416 cm |
| Bredde | 174 cm |
| Højde | 156 cm |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Sidst synet | 19 sep 2025 |
| Moment | 205 nm |
| Lasteevne | 380 kg |
🚘 Peugeot 2008 1,2 e-THP 110 Active 🚘
✅ Highlights
✅ Multifunktionsrat
✅ Højdejust. forsæder
✅ El-sidespejle
✅ Anhængertræk
✅ 2 zone klima
✅ Fartpilot
✅ El-ruder,
✅ Sædevarme
🚘 Ring for besigtigelse
Vi har både afdeling på Ellehammersvej 25 Vadum og Thistedvej 60 Nørresundby.
Vi fremviser også gerne bilen både lørdag og søndag efter nærmere aftale på telefon 98272000.
⚙️ Fragus Garanti – Danmarks absolut bedste dækning med frit værkstedsvalg.
12 mdr kun kr. 3.900,-
24 mdr kun kr. 6.700,-
36 mdr kun kr. 8.900,-
48 mdr kun kr. 10.900,-
MAX VARIGHED: Indtil bilen fylder 20 år eller har kørt i alt 250.000 km (det der kommer først).
🚗 Byttebil
Vi tager også din bil i bytte - uanset alder og stand.
🟢 Levering
Levering til din adresse med autotransport: Jylland kr. 1.495,- Sjælland/Brofaste øer kr. 1.995,-
Evt. byttebil tages med retur af transportselskabet.
📱98272000
💻 www.pjautovadum.dk
📧 salg@pjautovadum.dk
🕓 ÅBNINGSTIDER: Man – Fre 07.30-17.00 – Weekenden efter aftale.
Udstyr:
multifunktionsrat, læderrat, delkunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, tagræling, træk, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, håndfrit til mobil, usb-c tilslutning, regnsensor, airbag
-
79.900 kr.
-
Kilometer100.000
-
Benzin22,7 km/l
-
1. reg10/2017
-
Modelår2017
-
Grøn afgift760 kr. pr. 6 måneder