Nissan Ariya Evolve
| Farve | Sort |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 238 / 175 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 2.121 kg |
| Længde | 460 cm |
| Bredde | 185 cm |
| Højde | 166 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 750 kg |
| Moment | 300 nm |
| Lasteevne | 409 kg |
| Batteristørrelse | 87,4 kWh |
Super flot og topudstyret Ariya, Evolve model med alt i udstyr. Fremtræder i flot stand inde som ude.
Hightlights:
• BOSE lydsystem
• Trådløs CarPlay
• Varme og køl i forsæder
• Panoramatag
• Keyless entry
• El-bagklap
• Omfattende ambientebelysning
• 360° kamera
Fuld udstyrsliste:
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, delkunstlæderindtræk, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, el indst. forsæder, ambiente belysning, bagagerumsdækken, el-justerbar lændestøtte, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, glastag, el-soltag, led kørelys, led baglygter, matrix led forlygter, kurvelys, mørktonede ruder i bag, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, varme i bagsæde, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk forvarmning af batteri, fuldaut. klima, 2 zone klima, varme i rat, fjernb. centrallås, sædekøling, , fod betjent bagklap, el betjent bagklap, app integration, headup display, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, manuel forvarmning af batteri, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, esp, blindvinkelsassistent, 360° kamera, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, bakkamera, parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, dæktryksmåler, fjernlysassistent, vognbaneassistent, træk til 750kg m/bremser of 409kg u/bremser kan tilkøbes.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4471
Forbehold for tastefejl
-
279.800 kr.
-
Kilometer38.320
-
1. reg06/2024
-
Modelår2022