Nissan Ariya Evolve
| Farve | Sort |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 214 / 157 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.980 kg |
| Længde | 460 cm |
| Bredde | 185 cm |
| Højde | 166 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 750 kg |
| Moment | 300 nm |
| Lasteevne | 420 kg |
| Batteristørrelse | 63,3 kWh |
Top udstyret Ariya Evolve - absolut probbet med udstyr!
Highlights:
• Dansk bil fra ny
• Panoramatag
• App-opkobling (bl.a. forvarmning af kabine)
• Nissan ProPILOT
• BOSE lydanlæg
• Varme og køl i forsæder
• Varme i bagsæder
• Lav kabinestøj (anmelderrost)
• Høj komfort og kvalitetsfornemmelse i kabinen
Fuld udstyrsliste:
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, delkunstlæderindtræk, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, el indst. forsæder, ambiente belysning, bagagerumsdækken, el-klapbare sidespejle m/varme, kurvelys, glastag, adaptive forlygter, led kørelys, matrix led forlygter, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, varme i bagsæde, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, 2 zone klima, varme i rat, fjernb. centrallås, sædekøling, el betjent bagklap, headup display, app integration, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, automatisk forvarmning af batteri, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 750kg kan tilkøbes.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4288
Forbehold for tastefejl
-
249.800 kr.
-
Kilometer16.707
-
1. reg12/2024
-
Modelår2024
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder