MG 5 Luxury
| Farve | Rød |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 156 / 115 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.562 kg |
| Længde | 460 cm |
| Bredde | 182 cm |
| Højde | 154 cm |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Max påhæng | 500 kg |
| Moment | 280 nm |
| Lasteevne | 455 kg |
| Batteristørrelse | 57,0 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 380 km
Batterikapacitet: 57,0 kWh
Energiforbrug: 179 (Wh/km)
Udstyrshighlights
• Digitalt cockpit
• Sædevarme
• 360° kamera
• Adaptiv fartpilot
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, delkunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, el indst. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, nøglefri adgang, bakkamera, 360° kamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem
Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
Kontakt os
Ring: 22 10 29 26
Mail: jc@bilgaardenhostrup.dk
Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
149.800 kr.
-
Kilometer21.000
-
1. reg09/2022
-
Modelår2022
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk