MG 4 Luxury
| Farve | Blå |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 150 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.685 kg |
| Længde | 429 cm |
| Bredde | 184 cm |
| Højde | 150 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 500 kg |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 448 kg |
| Batteristørrelse | 61,7 kWh |
Super fin MG4 Luxury i en farve, hvor du selv ikke er i tvivl om, hvilken bil er din på parkeringspladsen. Velkørende Hatchback med mange moderne features. mulighed for opkobling med app til bl.a forvarmning af kabine.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, digitalt cockpit, læderrat, multifunktionsrat, mørk loftbeklædning, el indst. førersæde, bagagerumsdækken, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, fuld led forlygter, adaptiv fartpilot med kø-assistent, 4x el-ruder, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, app integration, varme i rat, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, manuel forvarmning af batteri, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, træthedsregistrering, esp, auto hold, blindvinkelsassistent, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødbremsesystem, træk til 500kg med og uden bremser kan tilkøbes.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4320
Forbehold for tastefejl
-
149.800 kr.
-
Kilometer54.000
-
1. reg04/2023
-
Modelår2022