Mercedes-Benz EQA 250+ AMG Advance
| Farve | Sort |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 190 / 140 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 2.055 kg |
| Længde | 446 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 161 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Moment | 385 nm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Batteristørrelse | 70,5 kWh |
Super flot EQA250+ AMG-line i farven Night black.
Highlights:
• Stor førerassistentpakke med bl.a. aktiv lane assist
• Adaptiv fartpilot som regulerer efter skilte
• Blind spot assist
• Mulighed for træk op til 1500 kg
• AMG pakke
• 18" AMG alufælge
• Tonede bagruder
• App-opkobling (bl.a. forvarmning af kabine)
• Unik ambientebelysning
Fuld udstyrsliste:
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, digitalt cockpit, læderrat, mørk loftbeklædning, justerbar lændestøtte, ambiente belysning, bagagerumsdækken, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk forvarmning af batteri, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, el betjent bagklap, app integration, varmepumpe, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, håndfrit til mobil, BEMÆRK! android auto & apple carplay er tilgængelig via bilens on-board store og skal tilkøbes, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, esp, auto hold, blindvinkelsassistent, regnsensor, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 1500kg m/bremser og 750kg u/bremser kan tilkøbes.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4504
Forbehold for tastefejl
-
294.800 kr.
-
Kilometer55.484
-
1. reg06/2024
-
Modelår2024
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder