Mercedes-Benz C200 CDi Avantgarde stc. BE
| Farve | Sølv |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 136 / 100 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.200 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.515 kg |
| Længde | 461 cm |
| Bredde | 177 cm |
| Højde | 146 cm |
| Tophastighed | 209 km/t |
| Max påhæng | 1.800 kg |
| Sidst synet | 31 okt 2025 |
| Moment | 360 nm |
| Lasteevne | 620 kg |
Bemærk bilen sælges kun ENGROS til CVR.
Velkørende c200, bemærk BE model, koster ´ kun ´ 3.960,- Årligt i grønejerafgift og er med dieselpartikelfilter. Melder fejl på ILS lys system ( har ikke nogen betydning for bilens kørsel ). melder for bremse service nu. Synet den 31.10.2025. 2 nøgler haves til bilen. bilen er med oliefyr.
kørecomputer, multifunktionsrat, digitalt cockpit, el indst. forsæder, stofindtræk, alufælge, el-sidespejle m/varme, kurvelys, led kørelys, håndfrit til mobil, el-soltag, xenonlys, træk til 1800kg m/bremser og 750kg u/bremser, centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, cd/radio, esp, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk lys, fjernlysassistent, vognbaneassistent
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4484
Forbehold for tastefejl
-
34.800 kr.
-
Kilometer397.000
-
Diesel20,8 km/l
-
1. reg03/2012
-
Modelår2012
-
Grøn afgift1.980 kr. pr. 6 måneder